poniedziałek, 16 czerwca 2014

W jaki sposób poderwać chłopaka na ulicy?

Hej. Od pewno czasu na mieście często widuję pewnego chłopaka. Nasze busy odjeżdżają z jednego przystanku. Chciałabym do niego zagadać i go poznać, ale nie mam żadnego pretekstu. Nie wiem jak to zrobić, żeby się nie przestraszył. Nie znam go kompletnie, próbowałam odszukać go nawet na fb, ale nic z tego. Nie wiem czy to dobry pomysł żeby podejść do niego z koleżanką? Myślę, że wiele dziewczyn chciałoby wiedzieć co zrobić w takiej sytuacji jak moja. Bardzo, bardzo proszę o pomoc. ~Bezradna


Droga Bezradna!
Podrywanie na ulicy różni się znacznie od podrywania np. w klubie, gdzie dana osoba jest bardziej otwarta i chętna na flirt. Jak w przypadku każdego innego uwodzenia najważniejsze jest zrobienie pierwszego, pozytywnego wrażenia.
Miej na uwadze swój cel
Pierwszym podstawowym krokiem, który powinnaś wykonać, aby poznać osobę na, którą zwróciłaś uwagę jest podejście do niej. Podchodząc do nieznajomego chłopaka powinnaś mieć jasno sprecyzowany cel, który po chwili rozmowy chcesz osiągnąć. W tym przypadku cel, który powinnaś mieć na uwadze, to zdobycie jego nr telefonu, gg lub namiarów na fb. Daje Ci to możliwość utrzymania kontaktu i późniejszego spotkania.
Właściwy kierunek podejścia
Gdy zdecydujesz się podejść do chłopaka, to najważniejszy w tej kwestii jest fakt, że powinnaś zrobić to od przodu. Podchodząc do niego od tyłu, możesz wprawić go w zakłopotanie i zdezorientowanie.
Jeśli zwróciłaś uwagę na chłopaka, który idzie przed Tobą, staraj się wyprzedzić go w sposób dla niego niezauważalny, a później zdążaj w jego kierunku. Wtedy będą znacznie większe szanse na rozmowę z nim, jeśli tylko go nie wystraszysz. Pamiętaj też o tym, żeby podczas rozmowy za nim nie gonić, jeśli on idzie szybkim krokiem, nie zostawaj w tyle, także przyspiesz nieco swój chód. Jeśli zainteresujesz go swoją osobą, to najprawdopodobniej później Ty będziesz nadawała tempo.
Jeśli obiekt Twoich zainteresowań będzie czekał na przystanku(lub w innym miejscu, gdzie najczęściej go spotykasz), to możesz podejść do niego i zagadać pod byle pretekstem, np. spytać o:
- godzinę(pamiętaj o schowaniu zegarka!)
- rozkład autobusów,
- zbliżające się imprezy w mieście
- film, którego plakat promocyjny wisi na pobliskiej tablicy informacyjnej itp.
Jeśli chłopak zgodzi się na dłuższą rozmowę, to powinnaś wiedzieć o czym chcesz z nim porozmawiać.
Odpowiednie nastawienie w uwodzeniu
Pozytywne nastawienie do sprawy znacznie polepsza późniejsze efekty. Postaraj się, więc być w dobrym nastroju. Pamiętaj o kulturze osobistej i przyjaznym usposobieniu. Istnieje szereg rzeczy, które potrafią zachęcić drugiego człowieka do rozmowy(np.bezpośrednie spojrzenie; okażesz tym zainteresowanie i otwartość, przede wszystkim uśmiech) bądź go też zniechęcić(np.sposób wyrażania się). Jeśli zamierzasz zrobić na nim dobre wrażenie, powinnaś panować nad niewerbalną mową swojego ciała, wykluczyć wszystkie niepotrzebne gesty, które mogą być źle odebrane. Spróbuj nie zachowywać się nerwowo(choć może być to trudne), nie sprawiać wrażenia, której się spieszy. Nerwowe przeskakiwanie z nogi na nogę oraz zerkanie na zegarek na pewno nie zrobią na nim dobrego wrażenia. Postaraj się wrzucić na luz.
Działaj samodzielnie
Zapytałaś, czy to dobry pomysł, by podejść do niego z koleżanką. Wśród przyjaciół każdy czuje się pewniej i bezpieczniej. Ale jeśli chcesz poderwać tego chłopaka pamiętaj o tym, że nie jest to działanie zespołowe. Jeśli ciągle będą przy Tobie Twoje koleżanki, on może poczuć się nieco osaczony(tym bardziej, że go nie znasz i nie wiesz czy jest to chłopak nieśmiały czy pewny siebie). Staraj się być samodzielna i podczas podrywania licz na własne siły.
Nie układaj w myślach całej sytuacji, nie przewiduj, że Twoje działanie na pewno nie przyniesie spodziewanych efektów. Przystępując do działania musisz mieć nadzieję, że Twoje starania okażą się owocne, a Ty zyskasz nową znajomość. Podejście do nieznajomej osoby wymaga odwagi. Może się wydawać, że jest to zadanie dla chłopców, ale mamy przecież równouprawnienie! Skąd wiesz, że chłopak, którego tak często widujesz na mieście nie marzy o tym, by się z Tobą poznać? Kochana, nie masz nic do stracenia, a stawka jest wysoka. Do dzieła! :)
Powodzenia, Alyssa.

4 komentarze:

 1. Fajna notka! Ciekawa. Ogólnie lubię jak piszesz Alyssa.
  PS Zapraszam autorki do oceniania mojego formularza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy notka? Juz wszystko przeczytałam ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Alysso, wiesz może z jakiego filmu jest to pierwsze zdjęcie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej! Niestety nie mam 100% pewności, ale może być to kadr z "Niesamowity Spider-Man" lub "Niesamowity Spider-Man 2"(nie oglądałam ani jednej części) jako, że są to aktorzy grający główne role w tych filmach.
  Może też być to fotka zrobiona przez paparazzich, bo prywatnie Emma Stone spotyka się z Andrewem Garfieldem.
  Alyssa

  OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x