środa, 10 grudnia 2014

Oryginalne zdjęcia

Po pierwsze uwielbiam cie. Twoje notki sa bardzo pomocne :)) Chciałabym zrobić sobie jakieś fajne zdjęcia żeby później moc je wywołać i zawiesić na ścianie. I tu jest problem chciałabym mieć jakieś oryginalne i ciekawe. Tylko nwm jak się za to zabrać. Część zdj.będzie oczywiście niepozowana bo takie są najlepsze ale chciałabym mieć także kilka pozowanych takich bardziej artystycznych. Mogłabyś mi podać kilka pomysłów na sesje?? Chciałabym jeszcze kilka rad odnośnie robienia zdjęć.

-takizemniefotograf

Moja Droga!
Po pierwsze - polecam przeczytanie notek, które zostały już opublikowane :
- Jak ustawić się na zdjęciach, czego unikać : Fotogeniczność
- Jak zacząć fotografować, co potem, na co zwracać uwagę : Przygoda z fotografią

Te linki są do rad, które dotyczą robienia zdjęć.
Teraz pora na pomysły na interesujące sesje:

1. Pora roku:
Możesz zmieniać dekoracje na ścianie tworząc sesje odpowiednie do pór roku. Obecnie mamy zimę i Twój pokój mogłyby zdobić zdjęcia w tej aranżacji.2. Kolor:
Twoim ulubionym kolorem jest niebieski? Stwórz sesje w której ten kolor będzie dominował - ludzie, zwierzęta, widoki - wszystko utrzymane w jednej tonacji. Dodatkowo możesz zrobić kontrast na ścianie: pokój jest w kolorze fioletowym - świetnie będą kontrastować z tym zdjęcia w kolorach żółtych. Miksuj kolory - może zrobisz  kilka zdjęć w różnych kolorach i ułożysz z nich tęczę? Daj ponieść się fantazji.


3. Emocje:
Możesz na zdjęciach zawrzeć wszystkie emocje i stany: smutek, radość, ekscytacja, nostalgia, śmiech, złość ! Co tylko przyjdzie Ci do głowy - w końcu fotografie są odzwierciedleniem tego co czujemy.


4. Miejsce:
Park, sypialnia, łazienka: wybór jest ogromny. Możesz zrobić sesje pod tytułem: Sypialnia 24/h. Na każdym zdjęciu będzie widoczny zegarek, który będzie wskazywał godzinę i tak na przykłąd rano będzie zamieszanie w piżamie, w południe pies leżący na kanapie, o 23:00 osoba zakradająca się do lodówki - wszystko pozostaje w Twojej inwencji twórczej!5. Akcesoria:
Pozbieraj w domu wszystkie akcesoria, które tylko wpadną Ci w oko - nie przejmuj się, że na razie nie masz pomysłu na figurkę, którą znalazłaś - pomysł przyjdzie z czasem, improwizacja wychodzi najlepiej!6. Przebieranki:
Tutaj trzeba nieco zainwestować pieniędzy na stroje lub czasu na ich samodzielne tworzenie - ale myślę, ze warto.


Możesz oczywiście mieszać te kategorie: Np dane miejsce w 4 porach roku bądź kolory dnia - naprawdę usiądź (najlepiej z przyjaciółmi) i pomyśl, własne pomysły wychodzą najlepiej! Po za tym - improwizuj!! Życzę powodzenia, mam nadzieję, ze nieco Ci pomogłam i zachęcam do wysyłania nam zdjęć z sesji!
Im więcej ludzi tym więcej do ogarnięcia - ale wyniki niesamowite!
Pozdrawiam,
Miosza. 

3 komentarze:

  1. Nawet mnie zainspirowałaś, pomysł z sypialnią 24/h jest świetny. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy autorka bloga zdaj sobie sprawę z tego że, korzystanie z cudzych zdjęć bez pozwolenia to kradzież?

    OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x