niedziela, 15 lutego 2015

Dieta 1000 kcal

Mogłybyście napisać coś o diecie 1000kcal? Z góry dziękuję i pozdrawiam :).

Anonim

Drogi Anonimie.
Dieta 1000kcal, jak łatwo się pomyśleć, polega na przyjmowaniu określonej ilości kalorii dziennie (1000). W ten sposób dostarczamy organizmowi za mało kalorii i jest on zmuszony do spalania zgromadzonego nadmiaru i chudniemy. Dietę można stosować maksymalnie 4 tygodnie, następnie należy zwiększyć liczbę kalorii (1500, 2000) lub, jeżeli dalej chcemy ją stosować, skonsultować z lekarzem.
Posiłki powinny być regularne oraz często (4-5). Ich skład powinien być zgodny z piramidą żywieniową. Bardzo ważne jest również picie wody (zależnie od masy - ok. 2l). Posiłki nie mogą być również smażone.

Podział kalorii:
śniadanie – 200 kcal
drugie śniadanie – 150 kcal
obiad – 350 kcal
podwieczorek – 100 kcal
kolacja – 200 kcal

Dobrym pomysłem jest połączenie diety z lekkimi ćwiczeniami: codzienny spacer, jazda na rowerze, skakanka.
W liczeniu kalorii może pomóc Ci aplikacja FatSecret (notka: Aplikacje na telefon).

Kilka stron z przykładowymi jadłospisami: >kilk1< >kilk2< >kilk3<
Sprawdź również notki: Jak przyśpieszyć metabolizm oraz Jak przyśpieszyć metabolizm (produkty). Zastosowanie wspomnianych w nich rad wspomoże dietę.

Mam nadzieję, że pomogłam.
Pozdrawiam,
LullabyP.S. Jestem aktualnie na pół-etacie (chociaż jeszcze nieodznaczone), więc pomoc w Zdrowiu jest bardzo potrzebna. Nie wydaje mi się, aby był to ciężki dział oraz dostanie się do niego było czymś nadzwyczajnie trudnym, dlatego zapraszam :). Przydałaby mi się jakakolwiek pomoc, więc jak przejdziecie przez Rekrutację, chętnie pomogę w notkach, czymkolwiek, ale samej jest ciężko :<. Zachęcam również do zapoznania się z formularzami wszystkich potrzebujących działów - może okaże się, że jednak znacie odpowiedzi na przedstawione w nich problemy?

4 komentarze:

 1. Dzięki za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja opublikowałam formularz (ds. Zrób to Sama), ale już z tydzień temu i nie dostałam żadnej odpowiedzi/oceny.
  Aliudque

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się przymierzałam do oceny, ale nie potrafię ocenić, bo nie jestem w temacie. Napisałam do innych i czekałam na odpowiedź. Czytelniczki również mogą się wypowiadać ;)

   Usuń
 3. Jestem dietetykiem i aż boli czytanie tego... 1000kcal to zdecydowanie za mało, prowadzi to jedynie do wyniszczenia organizmu!!! Jak już się chcecie odchudzać, to z głową...

  OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x