poniedziałek, 30 sierpnia 2010

Naciągnięcie mięśnia dwugłowego.


Cześć:) Macie super bloga! Mam pewien problem. Nadciągnełam sobie mięsień dwugłowy w lewym udzie nie moge się schylić. Byłam u lekarza ale on dał mi tylko maść. Nie wiem czy mam się rozciągać może pływać (podobno pomaga)? prógowałam podskoczyć ale nie moge, wyskoczę na 5 cm(przedtem 40cm). Byłam bardzo rozciągnięta. Trenuję siatkówke (8godzin tygodniowo) zrobić sobie przerwę czy moge trenować? nie wiem co robić? Pomocy :(
Z góry dziękuje!
~Basia

  
Droga Basiu,

Mięsień dwugłowy uda jak sama nazwa wskazuje, posiada dwie głowy – długą i krótką, różniące się pochodzeniem i miejscem przyczepu. przyczepy początkowe: głowa krótka przyczepia się do wargi bocznej kresy chropawej. Głowa długa przyczepia się do powierzchni tylnej guza kulszowego. 
 
Główną czynnością tego mięśnia jest zginanie stawu kolanowego, spełnia on jeszcze role prostownika w stawie biodrowym poprzez swój przyczep na guzie kulszowym. Może on unosić miednicę, gdy udo zostanie ustalone, a ponadto dzięki głowie krótkiej także ją obniżać.
Według mnie, powinnaś sobie dać spokój na jakiś czas z siatkówką i zrobić sobie przerwę. W międzyczasie możesz się powoli zacząć rozciągać, a z czasem Twój wyskok powinien się poprawić.
Z tego co napisałaś wynika że Twój mięsień dwugłowy jest tylko naciągnięty, więc myślę że z pływaniem nie będziesz miała problemów, zwłaszcza jeśli to pomaga. Chodź na basen najcześciej jak Ci się uda, ale staraj się też się nie przemęczać i nie nadwyrężać mięśni.
 Nie napisałaś do jakiego lekarza poszłaś. Wiadomym jest że zwykły lekarz po prostu da Ci maść. Radziłabym Ci skierować się z tym do lekarza sportowego. On napewno będzie wiedział jak postąpić w Twojej sytuacji i zastosuje odpowiednie leczenie.
Podsumowując więc, nie przemęczaj się, odpuść sobie siatkówkę na jakiś czas i skorzystaj z porady lekarza sportowego:).
Pozdrawiam,
TinQa.


TinQa (17:15)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x