niedziela, 12 września 2010

Czy nasza przyjaźń jest warta przetrwania?


Cześć;] Mam dwie przyjaciółki. One przyjaźniły się znacznie wcześniej, ale kiedy do nich doszłam nie czułam się bardziej odsuwana. W podstawówce było świetnie. Ciągle razem, połączył nas film "Camp rock" uwielbiałyśmy go;D A teraz w gimnazjum jest inaczej. Odsuwamy się od siebie. Przynajmniej ja tak to czuję, bo nie mają dla mnie czasu. Mamy też inne koleżanki, ale one dla mnie zawsze były na pierwszym miejscu. No więc dalej się niby przyjaźnimy, ale nie ma już tego co kiedyś. Mam też inną dobrą koleżankę Gabi. I nie wiem czy przyjaźń z tamtymi dziewczynami warto ciągnąć dalej. Mogłabym spróbować zaprzyjaźnić się z Gabi.Denerwuje mnie kiedy spotykają się z innymi koleżankami. Nie wiem co mam robić... 

~rebellious


  

Moja Droga!
 Myśl pozytywnie! Nie musisz rezygnować ani z Gabi, ani z przyjaciółek. Znajdź czas  dla obu stron.;) Gabi na pewno jest osobą wartą poznania. Zaryzykuj! Nie oznacza to, że od razu kończysz znajomość z przyjaciółkami. Jesteś wolnym człowiekiem i masz prawo do swoich wyborów.
 Ludzie się zmieniają. Dorastają, zaczynają się interesować nowymi rzeczami. Wyrabiają sobie opinie i poglądy na różne tematy. Niekoniecznie takie, jak kiedyś. To zrozumiałe, że Wasze kontakty się osłabiają. Nie oczekuj, że zawsze będzie tak, jak w podstawówce. Życie jest pełne niespodzianek. Nie ma po co rozpamiętywać dawnych lat, trzeba iść dalej. Wiem, że ciężko jest to zrobić, ale tak już jest. Gimnazjum to okres, w którym młodzież próbuje nowych rzeczy. Nie zawsze są one dobre, ale tylko przeżywając je, przekonujemy się o tym. Naprawdę rozumiem, że szkoda Ci przyjaźni, ale każdy idzie swoim torem. Nie rób nic na siłę. Poznasz jeszcze wielu wspaniałych ludzi.;)
 Co do tej przyjaźni z dziewczynami. Jeśli nadal Ci na nich zależy, staraj się ją podtrzymać. Nie mogę zdecydować za Ciebie. Sama musisz wiedzieć, czego chcesz.;) Przedstawię Ci parę rozwiązań. Mam nadzieję, że Ci się przydadzą.;)
 Jeśli nadal chcesz mieć te dziewczyny za przyjaciółki, wykorzystaj Wasze wspólne zainteresowania. Mówiłaś, że połączył Was film "Camp Rock". Zorganizuj w sowim domu nocowanie. Zaproś przyjaciółki i wspólnie obejrzyjcie film. Powspominajcie stare czasy. Wyciągnij Wasze fotografie, listy (jeżeli takie posiadacie). Śmiejcie się z rzeczy, które zawsze Was bawiły. Myślę, że to będzie taki powrót do przeszłości i może wiele zdziałać.
 Następnym wyjściem, które Ci proponuję, jest rozmowa. Spotkaj się z przyjaciółkami i wprost spytaj co się stało, dlaczego już nie mają dla Ciebie czasu. Może być to bolesna rozmowa, ale wiele wyjaśni. Wspomnij, że zawsze dobrze się dogadywałyście i chcesz, aby te czasy wróciły.

 Jeżeli jednak stwierdzisz, że chcesz pójść dalej i zrezygnować z tej przyjaźni, dobrze się zastanów. To musi być przemyślana decyzja. Gdy kiedyś stwierdzisz, że wolisz jednak nadal się z nimi spotykać, może być już za późno.
  Pisałaś, że jesteś zazdrosna o ich inne koleżanki. Przypominam, że te dziewczyny nie są Twoją własnością i nie możesz ich kontrolować. To ich wola i mogą robić, co im się podoba. Myślę, że musisz im zaufać. W końcu Ty też masz koleżanki. Moim zdaniem warto poznawać nowe osoby i się rozwijać.;) Jeśli sobie z tym nie radzisz, polecam przeczytanie wcześniejszych notek na ten temat. Znajdziesz je w archiwum pod tytułem "Zazdrość o przyjaciółkę.", lub "Jak poznać nowych ludzi?".
 Nie możesz całe życie stać w miejscu. Naprawdę nie trzymaj się tylko swoich przyjaciółek. Spotykaj się również z innymi ludźmi i bądź otwarta. Nie przejmuj się, wierzę, że wszystko się dobrze ułoży!;)
Margaret

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x