piątek, 10 września 2010

Jak poznać nowych ludzi?


Hej! Mam pewien problem.Otóż to...Mam 2 przyjaciółki którym mogę powiedzieć wszytko, no i mam kolegów i koleżanki.U nas w szkole, jest taka dziewczyna nazwijmy ją A. i ona jest bardzo popularna, nie ukrywam jest też ładna.Kiedyś się kłóciłyśmy, ale jeszcze w starym roku szkolnym się pogodziłyśmy, i było fajnie. A tak bardziej za kumplowałyśmy się na wycieczce (byliśmy z jej klasą na wycieczce 5-cio dniowej na zielonej szkole).Dodam że nie było mojej przyjaciółki S (A. jej nie lubi, ale nie jechała ponieważ rodzicie jej nie pozwolili) no i tak było, fajnie, gadałyśmy, śmiałyśmy się i w ogóle. Gdy wróciłyśmy to przez ok. tydzień było ok. a potem ona (A.) zaczęła się od nas (Ode mnie i M. mojej przyjaciółki) jakby oddalać, powiedziała "Hej", ale tak poprostu jakby od niechcenia, potem dowiedziałam się (choć był to widoczne) że ona nie lubi S. i to dlatego. Czemu tak jest że ona nie chce się ze mną kumplować? Tylko dlatego że przyjaźnie się z S.? Ech.. Jak już pisała ona jest bardzo popularna, i ma powodzenia u chłopaków....Ja jestem chyba o to troche zazdrosna.Niby jestem lubiana w klasie..Ale chciałabym żeby lubił mnie ktoś z poza klasy.Doradźcie jak zakumplwoać się z innymi osobami niz te z klasy. Lubiana jest dlatego też że ma dużo kumpli starszych od nas (ale rok lub 2 lata ). Ja ich nie mam, kurcze a chciałabym mieć. Próbuje zagadywać rózne osoby ale one jakby nie chcą... Czasem zdaje mi się ze to przez A. i może ona im coś powiedziała.Często czuję się prz t gosza, brzydsza itp.. Poradzicie, jak to rozwiazać? Lub chociaż jak złagodzic tą zazdrość? Pozdrawiam!
~Fuks.


  


Droga Fuks!
 Myślę, że jeśli A. nie lubi S., powinnaś to uszanować. Niektórzy ludzie nie przepadają za sobą i ze względu na bliską osobę, która odgrywa ważną rolę w ich życiu, ukrywają to. A. nie powiedziała Ci tego, ale zaczęła się od Ciebie odsuwać. Widocznie wiedziała, że nie zrezygnujesz z przyjaciółek. Ale nie musisz tego robić!;) Możesz przecież znaleźć czas dla wszystkich. Jeśli wytłumaczysz swoim koleżankom, że chciałabyś poświęcić czas też innym ludziom, na pewno zrozumieją.
 Myślę, że powinnaś porozmawiać z A. Wiele to wyjaśni. Zapytaj o przyczynę jej zachowania i wspólnie postarajcie się ją wyeliminować. Rozmowa dużo zdziała. Często jest tak, że dochodzi do nieporozumienia między ludźmi poprzez plotki. Może A. usłyszała coś na Twój temat. Na przykład ktoś powiedział jej, że mówisz o niej nieprzyjemne rzeczy. Zamiast porozmawiać, ona odwróciła się od Ciebie. Moim zdaniem rozmowa to pierwszy krok do rozwiązania konfliktu.;)

 Piszesz, że jesteś zazdrosna o A. Przeczytaj notkę "Zazdrość o przyjaciółkę". Jest to trochę inny typ zazdrości, ale może akurat znajdziesz coś dla siebie.;) Po pierwsze. Doceniaj to, co masz! Zauważ, że masz wielu znajomych, którzy Cię lubią. Wykorzystaj to i poświęć im czas.;) Na pewno warto ich bliżej poznać. Poza tym nie porównywaj siebie z A. Każdy jest wyjątkowy i inaczej postrzega świat. Nie zakładaj, że A. jest fajniejsza, bo ma starszych kolegów. Starszy nie oznacza lepszy.;) Ona też nie ma w życiu tak "różowo". Przeżywa problemy, jak każdy. Myślę, że lepiej jest mieć zaufanych przyjaciół, niż wiele osób, którym nie można się zwierzyć. Codziennie stawaj przed lustrem i mów sobie: "jestem dobrą, wartościową i ładną osobą!". Zapisz swoje zalety i wady. Te drugie postaraj się wyeliminować. Uwierz w siebie i myśl pozytywnie!
 Pamiętaj, nie szukaj znajomych na siłę. Jeśli będziesz sobą, sami przyjdą.;)
 Pisałaś, że zagadujesz inne osoby, ale masz wrażenie, że one tego nie chcą. Kochana, nie poddawaj się! Poruszaj tematy, którymi interesują się konkretne osoby. Jeżeli zobaczysz, że wysyłają Ci one wyraźne znaki, że nie chcą Twojej sympatii, daj spokój. W życiu poznasz jeszcze wielu ludzi.;)
  Jeśli jednak bardzo chcesz kogoś poznać, bądź miła dla innych. Rozmawiaj ze znajomymi, spotykaj się z nimi po szkole. Może akurat przedstawią Ci swoich przyjaciół, z którymi znajdziesz wspólny język. Uczęszczaj na różne kółka zainteresowań i zajęcia poza lekcyjne. Jeśli w Twoim mieście jest skatepark lub centrum handlowe, często się tam pojawiaj. Pokonaj nieśmiałość i uśmiechaj się do ludzi, zagaduj. Wychodź z domu i odwiedzaj miejsca, w których bywa dużo ludzi. Pamiętaj jednak, aby nie być zbyt ufną. Człowiek nie zawsze jest dobry i może wykorzystać Twoją sytuację.
 Ogółem - doceniaj to co masz, kogo masz i kim jesteś. Na pewno Ci się uda!:)
Margaret

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x