czwartek, 30 września 2010

Sposoby na ładną sylwetkę.


Drogie Nastolatki!
W komentarzach prosiłyście o zamieszczenie jakiejś diety, która pomogłaby Wam zrzucić kilka zbędnych kilogramów. A więc :
mówisz-masz.

II Sposoby na ładną sylwetkę II

Krok pierwszy – pamiętaj, aby jeść zgodnie z planem
  

Posiłki spożywaj regularnie o ustalonych godzinach. Dzięki temu poprawisz przemianę materii i obniżysz poziom „złego” cholesterolu.

Krok drugi - spacer


Częste, systematyczne spacery poprawią sylwetkę. Wiedz jednak, że tylko szybki, energiczny i ciągły spacer bez odpoczynku jest skuteczny. Potrzeba tylko 30 minut dziennie, by poczuć różnicę. Pomoże ci w tym pedometr służący do liczenia kroków. By spalić 400 kalorii należy pokonać dziesięć tysięcy kroków. Być może to urządzenie pomoże ci się zmotywować do spacerów.
Krok trzeci – zielone znaczy zdrowe i sycące


Urozmaicaj swoje posiłki zieleniną, szczególnie sałatą. Dzięki temu zahamujesz apetyt, gdyż zielone warzywa zawierają sycącą wodę i błonnik pokarmowy.

Krok czwarty - cytrusy


Owoce cytrusowe oraz moczopędne idealnie wpływają na sylwetkę. Warto wiedzieć, że zapach grejpfruta powstrzymuje chęć na słodycze. Zamiast objadać się łakociami sięgnij po owoce.

Krok piąty - woda


Życiodajny dar dla ludzkości. Nasz organizm to w 80% woda! Organizm dziennie potrzebuje 2 litrów płynów. Najlepiej jest pić właśnie wodę. Według naukowców kilka szklanek wody mineralnej pomaga przyspieszać metabolizm.

Krok szósty – herbata


Zwykła herbata jest najlepsza na pragnienie. Warto skorzystać z herbatek ziołowych poprawiających sylwetkę. Działają od wewnątrz, wspomagają pracę serca, poprawiają przemianę materii. Zielona herbata zawiera antyutleniacze przyspieszające proces wytwarzania ciepła. Pomaga to w spalaniu tłuszczu.

Krok siódmy – jogurty i lody


Dobrym sposobem na uzupełnienie wapnia są jogurty (a także lody). Wapno wpływa korzystnie na przemianę materii, spalanie tkanki tłuszczowej i regeneracji mięśni.
Pozdrawiam,
Tiffcia


Tiffcia (16:37)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x