sobota, 30 października 2010

Aparat ortodontyczny a higiena.


Od lutego mam aparat ortodontyczny co prawda myję go szczoteczką elektryczną, ale cały czas czuję, że mam źle umyte zęby i aparat. doradźcie jak go skutecznie wyszczotkować i wyczyścić. 
Pozdrawiam :) 
~Gabi ^^

Droga Gabi!

Osoby noszące aparaty stałe, szczególnie powinny pamiętać o czyszczeniu zębów i aparatu co najmniej trzy razy dziennie (zwłaszcza po jedzeniu).
Należy unikać spożywania słodkich, lepkich potraw, które mogą uszkodzić aparat i zwiększyć ryzyko powstania próchnicy.

A oto sposoby na bardzo dokładne i zalecane mycie ząbków:

  • Szczoteczki ortodontyczne czyszczą zarówno ząb jak i klamry - zamocowania stałych aparatów ortodontycznych. Należy poruszać szczoteczką krótkimi ruchami do przodu i do tyłu. Szczotkujemy również linię dziąseł i powierzchnię gryzącą zęba.   


     • Nici dentystyczne są w tym przypadku szczególnie pomocne. Nalezy przewlec ok.45cm nici przez pętelkę. Pętelkę włozyć pomiędzy zęby pod drut łączący klamry. Przesuwać nicią w górę i w dół, ocierając ją o powierzchnię zęba i pod linią dziąsła.  


   • Szczoteczki międzyzębowe służą do czyszczenia miejsc między zębami, a drutami łączącymi klamry lub większych przestrzeni międzyzębowych. Należy dobrać odpowiedni do luki rozmiar szczoteczki, wsunąć ją delikatnie i czyścić powierzchnię posuwistym ruchem w przód i w tył.
  

Pozdrawiam cieplutko, Anitt.
Anitt (07:00)

1 komentarz:

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x