piątek, 15 października 2010

Gęste włosy. Szampony + fryzury


''Kochane NBS! Mam bardzo gęste włosy za ramiona. Z tym, że gdzieś od połowy mi się kręcą (to dlatego, że jak je umyję, związuję je gumką, bo rano bym miała szopę). Do tego mam grzywkę (którą teraz zapuszczam i zaczesuję na bok - zawsze ją prostuję, żeby mi się nie kręciła). Wszyscy mi zazdroszczą ;) Głowę myję tylko raz w tygodniu, ew. dwa. Grzywkę po kranem myję co trzy, cztery dni (bo przetłuszcza mi się od czoła). Staram się ich nie suszyć (jedynie grzywkę, gdyż by mi się za bardzo pokręciła). Prostuję co najwyżej raz w miesiącu np.żeby inaczej wyglądać na dyskotece.
Mam teraz dwa pytania :
1) Jaka linia jakiej firmy do włosów  jest idealna dla mnie - by włosy były miłe w dotyku, nie puszyły się tak i żeby po prostu się błyszczały - tak jak zdrowe włosy (aktualnie stosuję Garnier Fructis - do włosów kręconych).
2) Jakie fajne fryzury można zrobić z takich włosów, gdyż rozpuszczone mi się już znudziły.
Pozdrawiam całą ekipę Smile  -zabka''

 

Żabko!

Na początku chcę Cię uświadomić, że JA jako współautorka NBS również mam swoje obowiązki, naukę i także oczekuje na chwile relaksu przed telewizorem.
Odpowiedz na Twoje pytanie zaczęłam już wcześniej, ale nie miałam czasu by dopracować. W sumie dziwię się Inie,że przydzieliła mi to pytania, bo PISAŁAM JUŻ ODPOWIEDZI na dwa niemal identyczne.


1. Jaki wybrać szampon?
http://nasze-babskie-sprawy.blog.onet.pl/2,ID345682951,DA2008-10-11,index.html

2."Busz" na głowie
http://nasze-babskie-sprawy.blog.onet.pl/2,ID344704439,DA2008-10-03,index.html

W sumie w nich zawarte są odpowiedzi na Twoje pytania.

Ale dobra do rzeczy:

Czym pielęgnować?

Była już notka o szamponach. Mówiłam już, ze polecam Pantene i Nivea. Możesz zakupić "loki i fale" lub "proste i gładkie"

Proste to oczywiście nie znaczy, że jest efekt bez prostownicy. Nie sugeruj się napisem na opakowaniu, bo doskonale wiesz, że to jedynie reklama.
Polecam odżywki z serii Pantene bez spłukiwania. Przede wszystkim doskonale wygładza i modelują włosy.Jeżeli z natury masz grube i szorstkie to niestety nie da się za kilka złotych zrobić pięknych jedwabnych włosów. Dokładnie wiem, bo mam mniej więcej podobną sytuację. Mianowicie: gęste, grube, ale dość długie. Sama używam szampon i odżywki Pantene i jestem zadowolona z rezultatów.

Fryzury:
1. Wyprostować.
2. Zrobić loki. Możesz zakupić kilka rodzajów wałków (większe, mniejsze itd.)
3 Kucyka. Co ważne, zapewne robi Ci się tzw. bomba jeżeli wiążesz włosy. Polecam nakładanie kilku  ( 2-3 )dość cienkich gumek.Najlepiej jednolitych, czarnych lub białych.  Jeżeli chodzi o grzywkę to możesz podpinać ją do góry, wsuwkami lub żabką.
4. Kok. Wiele sposobów np. zakręcany.

Musisz sama dostosować fryzurę do kształtu twarzy. To Ty wiesz co trzeba ukryć, a co pokazać. Radzę posiedzieć codziennie kilkanaście minut przez lustrem, a jestem przekonana, że spodoba Ci się kilka fryzur.


DZIEWCZYNY!
Czytajcie i szukacie to nie boli ;)

Pozdrawiam. Tiny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x