piątek, 15 października 2010

Kaszel.


Ja mam taki problem z kategorii 'Zdrowie'.. od jakiś paru tygodni mam kaszel i nie mogę się go pozbyć.. czasami jest mocny a czasami lekki.. i czasami bardzo się duszę przy tym kaszlu.. co to może być ? Bardzo Was proszę o odpowiedz ;* 
~Kaszląca

  
Kaszląca!
Cierpisz na napady kaszlu od kilku tygodni, a ‘kilka’, jak wiadomo, to pojęcie względne:P Dlatego też przedstawię wiele opcji, a ty dostosujesz je do swoich objawów :)
No, więc zaczynamy:
1.Kaszel suchy jest jednym z najczęstszych objawów przeziębienia, czyli infekcji wirusowej. Wtedy to przeleż kilka dni, lecząc się domowymi sposobami.Jeśli nie zadziałają one pożądanie, zgłoś się do lekarza.
Jeśli kaszlowi towarzyszy chrypka, należy zbadać o nawilżenie gardła i zaopatrzyć się w medykamenty uspokajające oskrzela- leki przeciwkaszlowe; ponieważ może ona zwiastować zapalenie krtani
Natomiast jeśli występuje u ciebie zgaga, połączona z napadami kaszlu na wieczór, tuż po zjedzeniu kolacji i położeniu się do łóżka;jak również z bólem brzucha i gardła przed śniadaniem, wtedy skorzystaj z pomocy lekarza pierwszego kontaktu i gastrologa,aby zadbać o twój żołądek, który jest w nie najlepszej kondycji…
 Jak widzicie, kaszel to wcale nie bagatela, a szczególnie wtedy, gdy przekształca się z suchego na mokry, ponieważ…

2.Może być objawem zapalenia oskrzeli,bądź płuc, a to już nie przelewki. Wtedy,za każdym razem odkasłujemy coś, a tym czymś jest wydzielina zalegająca w narządach układu oddechowego. Wówczas należy udać się w trybie natychmiastowym do lekarza, a jeśli nie ma takiej możliwości na chwilę obecną; zażywać tylko i wyłącznie syropy wykrztuśne- takie, które rozrzedzą wydzielinę. 
Występujący mokry kaszel jest często objawem zapalenia zatok, które to występują w sezonie wiosennym i jesiennym. Wtedy bowiem jest najwięcej infekcji wirusowych. Ta dolegliwość charakteryzuje się bólami głowy na zmianę pogody i przy pochylaniu się, uczuciem zatkanego nosa… Jedynym wyjściem jest konsultacja zlaryngologiem,który zleci odpowiednie badania i leczenie.

3.Jeśli jednak ów niepożądany objaw, towarzyszy ci bardzo wczesną wiosną, późnym latem bądź wczesną jesienią; wówczas możemy mieć do czynienia z astmą oskrzelową. Wymieniłam te pory roku, ponieważ: wiosna to czas pylenia drzew, lato- traw, a jesień dokucza osobom uczulonym na pleśnie i grzyby. Oczywiście jest jeszcze kurz, który doskwiera alergikom przez cały rok… Być może właśnie wizyta ualergologa i w gabinecie badań czynnościowych układu oddechowego pozwoli nam dowiedzieć się więcej o twoim przypadku. W tym gabinecie nie obejdzie się bez spirometrii, która pozwoli zbadać pojemność płuc i szybkość przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Jest to badanie bezbolesne,wymagające jedynie wykonywania wdechów i wydechów do specjalnej rurki połączonej z maszyną. 
Astma jest chorobą, z którą żyje się całkiem normalnie (kieruję się tu doświadczeniem :), pod warunkiem, że systematycznie zażywa się leki i odwiedza lekarza.

Mam nadzieję, że pomogłam.
Pozdrawiam wakacyjnie,
BallerinaGirl.
BallerinaGirl (23:23)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x