czwartek, 18 listopada 2010

Jednym słowem zakończyła znajomość.


Witajcie dziewczyny! 
Mogę was prosić o poradę? 
Jestem już bezradna. 
Moja przyjaciółka mnie pocałowała, po czym stwierdziła, ze nie bedziemy sie juz przyjaznic. co mam robic? jesli zalezy mi bardzo na tej przyjazni ? 

~gosia_rzeszów

Droga Gosiu!
 Przede wszystkim musisz wyjaśnić tę sprawę! Zachowanie Twojej przyjaciółki nie było do końca normalne. Pozostawiła Cię w nieświadomości i myślę, że masz prawo znać powody, dla których właśnie tak zrobiła. Porozmawiaj z nią. Zapytaj, czy stało się coś, co przeszkadzałoby jej w przyjaźni z Tobą. Zastanów się również, czy od jakiegoś czasu nie zachowywała się jakoś inaczej. A może to Ty się zmieniłaś? Takich decyzji nie podejmuje się z dnia na dzień, więc coś musiało być na rzeczy. Podczas rozmowy bądź delikatna, ale zarazem dociekliwa. Gdy już będziesz znała powód razem spróbujcie dojść do porozumienia. Nie rozstałyście się w kłótni, przeciwnie. Coś musi ją ograniczać, możliwe jednak, że jest pewna swojej decyzji i chce się od Ciebie odciąć. To przykre, ale czasem tak bywa. Więc jeśli nic nie da się zrobić, uszanuj jej decyzję, bo nikomu nie możesz się narzucać.
Możesz również zaproponować jej "przerwę". Oznacza to, że na jakiś czas nie będziecie sobie wchodzić w drogę, odpoczniecie od siebie, a później zdecydujecie co dalej. Wtedy dowiecie się, jak Wam się żyje bez siebie i zatęsknicie.:)

 Jeśli dziewczyna będzie unikała rozmowy, nie rezygnuj. Moim zdaniem ktoś lub coś nie pozwala jej przyjaźnić się z Tobą, bo ludzie ot tak nie kończą znajomości, dlatego powinnaś dowiedzieć się co to jest, a w najlepszym razie pomóc jej uporać się z problemem.
 Jeśli nadal nie uda Ci się do niej dotrzeć, spróbuj porozmawiać z jej koleżankami. Może one będą coś wiedziały. Pamiętaj, że nie zawsze mogą mówić prawdę, więc podejdź do tego z dystansem. Nie jest to dobre rozwiązanie, jednak zawsze może chociaż trochę pomóc.
 Jeżeli wszystko zawiedzie, daj sobie spokój. Wiem, że to trudne, bo miałam podobną sytuację, ale czasem może wyjść na dobre. Poznasz nowych ludzi, na których do tej pory nie zwracałaś uwagi. I pomimo tego, że na początku nie będzie łatwo, po upływie czasu stwierdzisz, że była to dobra decyzja. Zawsze może zdarzyć się tak, że koleżanka wróci, wyjaśni sprawę i wszystko będzie po staremu. Jednak nie rób nic na siłę.:)
 Więc przede wszystkim porozmawiaj o tym z przyjaciółką, bo pewnie sama przyznasz, że jest to dziwna sytuacja. Wierzę, że wszystko się ułoży. Bądź dzielna!;)
Margaret

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x