piątek, 18 lutego 2011

Kucyk na bok

Ostatnio eksperymentuję trochę z fryzurami i bardzo spodobał mi się kucyk na boku głowy. Chodzi o taki, który jest związany tuż pod uchem. Problem w tym, że kiedy zaczeszę włosy na bok i je zwiążę, to po jakimś czasie wystają spod gumki, bo w ogóle się nie trzymają. Macie może jakiś dobry sposób na usztywnienie włosów i zrobienie z nich fajnego kucyka na bok?

~Balonik

 
Baloniku, problem możemy bardzo szybko i łatwo rozwiązać, a opcji do wyboru jest mnóstwo. Jednak podstawową zasadą jest fakt, że na taki kucyk, musisz mieć odpowiednio długie włosy! Z doświadczenia również wiem, że włosy pocieniowane dużo gorzej trzymają się w gumce i chętniej z niej wypadają. No, a teraz kilka moich propozycji:
a) wsuwki klasyczne – podpinasz włosy w miejscach, gdzie najmniej chcą się trzymać i spryskujesz lakierem.
b) lakier i guma do włosów – modelujesz specjalną pastą, „sklejasz” je razem i suszysz suszarką.
c) owinięcie kosmykami kucyka – jest to patent na owinięcie gumki „wolnymi” kosmykami. Mogą to być właśnie te, które odmawiają współpracy i nie chcą się trzymać splotu.
d) materiałowa opaska/chustka – zawiązana na „amerykańską panią domu” powinna nieco powstrzymać swawole niesfornych kosmyków.
 Ewentualnie możesz spróbować je lekko podtapirować, by zwiększyć objętość, ale nie jest to opcja pewna, nigdy nie praktykowana i ciężko będzie mi ją przetestować na sobie, gdyż obecnie mam bardzo krótkie włosy :)

Poniżej przedstawiam filmik, gdzie stylista tworzy gładkiego kucyka. Niestety jest on klasyczny, ale warto podpatrzeć, jak usztywnia włosy i spróbować zastosować to na boku:

Znalazłam również krótki instruktarz, na zrobienie kucyka okręconego pasmami włosów (niestety również w sposób klasyczny, ale praktycznie robi się go tak samo na boku)

 

a tutaj, jaki efekt uzyskamy, gdy zrobimy go na boku :)

 

Mam nadzieję, że moje rady okażą się mimo wszystko pożyteczne :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x